Jmenuji se Šimon Vejvančický, pocházím z Kladna a fotografii se věnuji 19 let. V tomto oboru jsem samouk a nemám žádné formální vzdělání. Mé výsledky jsou dílem vlastního snažení.

 Ve svých začátcích jsem se zabýval hlavně krajinářskou fotografií, také dokumentární fotografií slovenského venkova. Už tehdy mě zaujalo skryté prostředí velkých industriálních areálů v mém rodném městě. V roce 2008 jsem založil společně s Tomášem Lébrem autorský projekt industryArt. Cílem projektu je zachytit nevšední a tajemné industriálno, pozůstatky velké průmyslové éry v Kladně na fotografiích. Zdokumentovat industriální historii města pro budoucí generace a přispívat svím dílem ke kulturnímu rozvoji a estetickému přijetí industriálních staveb.

 Vytvořil jsem několik cyklů různými technikami. Na poačátku to byla fascinace nových možností digitální fotografie, která dovolovala přenést realitu, zaznamenanou ve vysokém rozlišení, do hyper-realistických fantazijních světů. Následoval návrat k tradiční analogové fotografii, založené na chemických procesech a řemeslné dovednosti. Od roku 2010 tvořím výhradně na klasické filmové materiály. Proto byl další cyklus vytvořen na instantní experimentální film a Polaroid. S odchodem posledních finančně dostupných originál Polaroid materiálů používám klasický filmový negativ a pozitiv od středního formátu 6x9cm po vekoformátové 20x24cm. V současné době tvořím s deskovými fotoaparáty 8x10 a 4x5 palců.

 Můj projekt je pro mě především archivováním, tvůrčím vyjádřením, ale také realizací uměleckých děl pro milovníky industriálu, sběratele umění a výstavy. Je pro mě důležité, hledat a nacházet nové, inspirující objekty, exponovat, věnovat se ručnímu vyvolávání a zpracování a následně precizní výrobě díla.